Van 22 September 2022 10:15 tot 22 September 2022 15:45
Bij spoorwegmuseum
(Zie je geen inschrijfbutton, log dan eerst in...)
![]() ![]() |
Op donderdag 22 september aanstaande brengen we een bezoek aan het Spoorwegmuseum in Utrecht.
Een museum met een lange geschiedenis, namelijk vanaf 1927. Sindsdien hebben verschillende verhuizingen van materieel en documentatie plaatsgevonden, voordat het museum in 1954 officieel – met een feestelijke heropening – werd gevestigd aan de Maliebaan te Utrecht, in het aldaar in 1939 gesloten station.
Alhoewel er in de loop der tijd vele verbouwingen en noodzakelijke restauraties zijn doorgevoerd, zijn de meeste ruimtes en objecten in oude staat hersteld en herken je nog steeds die nostalgische sfeer uit eind 19e eeuw.
Het Spoorwegmuseum is niet zomaar een museum. Het is een fascinerende plek waar je ontdekt hoe de trein de wereld heeft veranderd. Met een levensecht station, authentieke wachtkamers (die ook kunnen benut als zitruimte en eetgelegenheid), een theater, spannende attracties en wisselende tentoonstellingen en evenementen ben je altijd op het juiste spoor!
Bij aankomst verwelkomen we je graag in de stationshal voor de deur van de Wachtkamer 1e en 2e klasse.
Het programma ziet er als volgt uit:
10.15 – 11.00 uur Ontvangst met koffie/thee en gebak in de Wachtkamer 1e en 2e Klasse.
11.00 – 12.00 uur Museumbezoek op eigen gelegenheid.
12.00 – 13.30 uur Luxe lunch in de Wachtkamer.
13.30 – 14.30 uur Rondleiding in twee groepen door gidsen van het Spoorwegmuseum.
14.30 – 15.00 uur Theatervoorstelling ‘Droomreizen’.
15.00 – 15.45 uur Terugkeer in de Wachtkamer: gezellig napraten & afsluiting van de excursie met een drankje en een hapje.
Locatie
Spoorwegmuseum
Maliebaanstation 16
3581 XW Utrecht.
Bereikbaarheid
Parkeermogelijkheden:
Het Spoorwegmuseum heeft een eigen parkeerterrein waar plaats is voor zo’n 200 auto’s. Een parkeerkaart kost € 9,--.
In de omgeving kun je soms wat lastig je auto kwijt, maar we gaan ervan uit dat er – gezien ook de datum (geen vakanties meer etc.) en het vroege tijdstip van aankomst – nog wel genoeg plekken over zijn op het parkeerterrein van het museum.
Openbaar vervoer (wordt aanbevolen):
Gemakkelijk bereikbaar per trein. Vanaf Utrecht Centraal Station, perron 2, rijdt 1 maal per uur om 1 minuut over het halve uur (advies: 09.31) een pendeltrein naar het Maliebaanstation. Je komt dan direct uit bij het Spoorwegmuseum. In het programma is er rekening mee gehouden dat de laatste trein richting Utrecht CS vertrekt om 15.56 uur.
Het Spoorwegmuseum is ook per bus bereikbaar. De lijndiensten 28, 50, 73,74 en 77 hebben een halte nabij het museum.
Aantal deelnemers en eigen bijdrage
Wij zijn gebonden aan een maximum deelname van 40 personen, dus wees er snel bij!
De eigen bijdrage voor deze dag bedraagt € 30,-- per persoon.
Bijzonderheden
De uiterlijke aanmeldingsdatum is 8 september 2022. Na aanmelding krijg je een bevestiging per e-mail.
Contactpersonen:
Marjan van Hof
Erik Vlaanderen